Vitajte na stránke TV TIPOV!

Nechaj sa viesť ponukou filmov českých a slovenských televíznych staníc. Denne výber toho najkvalitnejšieho, čo môžeš vidieť na televíznej obrazovke.

13.3.2018 * Film+ * 20,05 * Rivali


Rivali

(2013)
Film+ - 20,05


Réžia: Ron Howard
Predloha: -
Scenár: Peter Morgan
Hudba : Hans Zimmer
Hrajú: Daniel Brühl, Chris Hemsworth, Alexandra Maria Lara, Olivia Wilde

Píše sa 1. august 1976. Súboj medzi jazdcami Formuly 1 o titul majstra sveta je v plnom prúde. V tento deň môže najhorúcejší ašpirant na majstrovskú korunu - Niki Lauda (Daniel Brühl) potvrdiť, že je blízko k obhajobe titulu. Lauda sa rúti po 21-kilometrovom okruhu Nürburgring so svojím Ferrari rýchlosťou vyše 250 km/h k miestu zvanému Bergwerk, kde jeho monopost neovládateľne zatáča doprava a naráža do plotu, ktorý ho následne vymrští späť na trať. Do vraku naráža ďalší pilot. Laudov monopost horí a jazdec je uväznený v kokpite, kde teploty dosahujú viac než 900 °C. Napriek ťažkým zraneniam Rakúšan vstal ako Fénix z popola, aby sa už o pár týždňov po nehode mohol posadiť za volant a bojovať o svoj druhý titul majstra sveta. Film Rush, ktorý je biografiou Nikiho Laudu, neopisuje iba pamätnú nehodu z Nürburgringu, ale tiež Laudove súperenie s Jamesom Huntom (Chris Hemsworth) počas sezóny 1976.


"... Nikdy bych neřekl, že film o sportu, který sem nikdy neměl rád a velice mě nudil, bude něčím tak speciálním a stane se jedním z nejlepších filmů roku. ... " Num3roO na www.csfd.cz

Alternatívna ponuka, resp. platené TV stanice

Cinemax2 * 20,30 * dráma ŽIVOT JE KRÁSNY
HBO2 * 21,15 * dráma PRÍPAD SLOANE
AMC * 21,35 * akčný KLAN LIETAJÚCICH DÝK
Dajto * 23,05 * akčný 13 ZABIJAKOV
Nova Cinema * 23,25 * scifi MATRIX

Krásny večer!

pridajte sa k nám : TV TIPY NA FACEBOOKU

Žádné komentáře:

Okomentovat