Vitajte na stránke TV TIPOV!

Nechaj sa viesť ponukou filmov českých a slovenských televíznych staníc. Denne výber toho najkvalitnejšieho, čo môžeš vidieť na televíznej obrazovke.

8.8.2017 * Dvojka * 21,30 * Čapkovy povídky

Dvojka - 21,30


Réžia: Martin Frič
Predloha: Karel Čapek
Scenár: Martin Frič, František Vlček st., Jaroslav Žák
Hudba : František Škvor
Hrajú: Jaroslav Marvan, Vladimír Hlavatý, Jaroslav Průcha, Vladimír Řepa

Poviedkový film na motívy Karla Čapka. V roku 1947 siahli filmári prvýkrát po Čapkovych Povídkách z jedné a druhé kapsy. Režisér Martin Frič si v spolupráci so scenáristami vybral päť poviedok: Propuštěný, Případ s dítětem, Balada o Juraji Čupovi, Ukradený spis a Poslední soud. Prvá je o podmienečne prepustenom trestancovi, v druhej policajný komisár hľadá páchateľa uneseného dieťaťa a spoznáva, aké ťažké je medzi navlas si podobnými nemluvňatami vybrať to pravé. Tretia je sugestívnym rozprávaním o náboženskom fanatikovi, ktorý na boží príkaz zabil a ide sa v snehovej fujavici udať na četnickú stanicu. V štvrtej pátra inšpektor Pištora po bytovom zlodejovi, ktorý omylom ukradol tajné spisy generálneho štábu, a v poslednej poviedke sa dozvieme, že aj keď je na niektorých hriešnikov pozemská spravodlivosť krátka, trestu aj tak neuniknú. Trvalou hodnotou filmu sú herecké výkony hlavných protagonistov - Jaroslava Marvana, Jaroslava Průchy, Františka Filipovského Theodora Pištěka, Františka Kováříka a Františka Smolíka.

"... Jedna povídka lepší, než druhá. To samé lze říci i o hercích.     ..." frashmajer na www.csfd.czAlternatívna ponuka, resp. platené TV stanice

DAJTO * 20,15 * akčný TEMNÝ RYTIER
AMC * 21,30 * komédia ĎAKUJEME, ŽE FAJČÍTE
NOVA CINEMA * 21,40 * dráma NEBEZPEČNÉ NÁZORY 
PRIMA MAX * 22,00 * horor VOTRELEC 3
FILM+ * 22,00 * dráma JERRY MAGUIRE
CINEMAX2 * 22,20 * thriller SUBURRA
ČT ART * 23,05 * koncert SMASHING PUMPKINS - OCEANIA
NOVA CINEMA * 23,35 * dráma PRED ÚSVITOM

Krásny večer!

pridajte sa k nám : TV TIPY NA FACEBOOKU

Žádné komentáře:

Okomentovat