Vitajte na stránke TV TIPOV!

Nechaj sa viesť ponukou filmov českých a slovenských televíznych staníc. Denne výber toho najkvalitnejšieho, čo môžeš vidieť na televíznej obrazovke.

2.11.2012 * Markíza * 23,05 * akčný - MISSION: IMPOSSIBLE III."... Od prvních vteřin nekompromisně nesmlouvavá, v akčních momentech nadživotní se strhující trikovou stránkou a ve správné chvíli vždy parádně odlehčená, thrillerová pecka, která v posledních letech nemá ve špionážním subžánru obdoby (vyjma ‚Bournů‘, kteří jsou však v úplně jiné lize). Abramsova režie šlape přesně jako švýcarské hodinky, které se nezaseknou ani v komorněji laděných scénách zasnoubeného tajného agenta (návrat domů po neúspěšné akci patří k tomu nejdojímavějšímu) a díky geniálnímu castingu ani v té nejslabší chvilce nesklouzne k teatrálnosti. Oscarový Phillip Seymour Hoffman je chladnokrevný zmrd jako nikdo jiný, Ving Rhames sype suché hlášky jedna radost, Michelle Monaghan hraje víc než jenom „krásku v nesnázích“ a i Tom Cruise je sledovatelný, i když i zde občas zahraje svou obvyklou pózu. Ale i tak je M:I-3 tou nejlepší možnou jednohubkou, která může z vod standardního hollywoodského mainstremu spatřit světlo světa. ..." Isherwood na ČSFD

Mission: Impossible a Tom Cruise. Dva filmové pojmy, které se staly do určité míry synonymem. Tajný agent Ethan Hunt, pro něhož není splnění žádné mise nemožné, se vrací už potřetí a přivádí ho jeden z nejvyhledávanějších režisérů současnosti J. J. Abrams. V jeho pojetí se Mission: Impossible stala moderním akčním filmem, který nabízí divákům kromě zvýšené hladiny adrenalinu i chytrou zápletku s řadou zvratů. Ve chvíli, kdy agent Ethan Hunt uslyší okřídlenou formulku, že se právě vyslechnuté zadání jeho další mise samo automaticky zničí za pět vteřin, určitě nepředpokládá, že ho čeká asi nejtěžší úkol v jeho dosavadní kariéře, který navíc komplikuje fakt, že tentokrát je to i osobní. "Mise začíná hodně přímočaře, jako záchranná akce, kterou provází spousta explozí a kaskadérských výkonů. Záhy ale zjistíte, že nic není takové, jak se zdá, a prosté potěšení z akční podívané doplní hlubší emoce. Chceme prostě, aby diváci dostali víc, než očekávají, a aby se na konci filmu cítili lépe než na jeho začátku," říká režisér Abrams, který je výkonným mozkem nejpopulárnějších seriálů současnosti Ztraceni a Alias.

Stejně jako ve druhém díle, kdy tím děsil štáb v čele s režisérem Johnem Woo, se i tentokrát Tom Cruise rozhodl točit většinu akčních scén sám. "Trénoval jsem celý rok, dokonce i během natáčení Války světů. Když už jsem se rozhodl zvládnout sám ty kaskadérské kousky, nemohl jsem si dovolit vypadat v záběrech trapně, nebo si třeba při nějakém skoku zlomit kotník," říká hlavní hvězda filmu. Tom Cruise ale není jediné "velké jméno", které zdobí tuto akční podívanou. V roli hlavního záporáka, bezohledného obchodníka se zbraněmi Owena Daviana, se představí Philip Seymour Hoffman, čerstvý držitel Oscara za nejlepší mužský herecký výkon, dále Laurence Fishburne (trilogie Matrix), Ving Rhames (první dva díly série Mission: Impossible) nebo Keri Russell (Údolí stínů). Vzhledem k tomu, že první dva díly společně v kinech vydělaly přes 1 miliardu dolarů, očekává se, že i třetí filmová mise Ethana Hunta se stane jedním z kasovních trháků roku 2006. (oficiální text distributora)

Žádné komentáře:

Okomentovat