Vitajte na stránke TV TIPOV!

Nechaj sa viesť ponukou filmov českých a slovenských televíznych staníc. Denne výber toho najkvalitnejšieho, čo môžeš vidieť na televíznej obrazovke.

5.12.2012 * ČT2 * 22,30 * sci-fi - A.I. UMELÁ INTELIGENCIA"... Jemný, emocionálny, avšak nie limonádový či tuctový film. Film pre každého i pre toho, kto vraví, že nemá rád sci-fi žáner. Výborný herecký výkon H.J.Osmenta (ale i medvedíka Teddyho O:) ). Kto sa šiel pozrieť na tento film s tým, že to malo byť dielo Stanleyho Kubricka, sústreďoval sa len na nepodstatné fakty typu, čo by bolo, keby .... Ja som sa od tejto myšlienky odosobnil a musím povedať, že sa Spielbergovi tento film vydaril. ..." ripo na ČSFD

Představte si budoucnost, kdy ledovce začínají tát a docházejí přírodní zdroje. Společnost, která je tak vyspělá, že má na všechno roboty, a rozděluje svět na mechy (stroje) a orgy (lidské bytosti). A navíc ke zplození potomka potřebujete povolení. Takto by se dala popsat doba, ve které žijí Henry a Monica. Manželé, jejichž jediné dítě leží v komatu a oni mohou v jeho probuzení pouze doufat. Pak se ale něco změní. Firma, ve které pracují, se rozhodne vytvořit robodítě, které by bylo schopno lásky, a tak si jednoho dne Henry domů přivádí robotického chlapce Davida. Hlavně Monica jeho přítomnost v domácnosti odmítá, ale čím víc se David podobá normálnímu dítěti, tím víc se na něj upíná. Nová situace nastává, když se vrátí Moničin uzdravený syn. Ten bere Davida jako robota a Davidovi se zdá, že přichází o Moničinu lásku. Myslí si, že pokud by se stal skutečným, živým, tak pak by ho Monica mohla milovat. David se nakonec chtě-nechtě dostává na cestu za Modrovláskou, kterou zná z knížky o Pinocchiovi a která ho udělá skutečným (čemuž David věří). Tady potkává sexrobota gigola Joea, který mu v hledání pomůže a dobrodružství může začít. 

Dlouho očekávaná scifi, která vzešla z hlavy legendárního Stanleye Kubricka, aby ji po jeho smrti dokončil jeho přítel Steven Spielberg. (oficiální text distributora)

Žádné komentáře:

Okomentovat